زمانی که گران، ارزان می‌شود: تبدیل مقاومت به حمایت

زمانی که گران، ارزان می‌شود: تبدیل مقاومت به حمایت

نفوذ قیمت به بالای سطح مقاومت

_

فرض کنیم در ۱۲ ماه گذشته قیمت خرده فروشی سیب بین ۱۰ هزار تومان (حمایت) و ۱۵ هزار تومان (مقاومت) متغییر بوده است. یک روز شایعاتی در مورد اقدام دولت برای افزایش قیمت کودهای درختان میوه منتشر می‌شود که این خبر تأثیر مستقیم بر هزینه تولید سیب و متعاقبا قیمت نهایی آن خواهد داشت.

با شنیدن این خبر، مردم (خریداران) تصمیم می‌گیرند که قبل از هرگونه افزایش قیمت سیب بخرند. با توجه به اینکه همه مردم برای خرید اتفاق نظر دارند، ناگهان سیب در بازار به مقدار زیاد خریداری می‌شود. بنابراین به سرعت تقاضا از عرضه پیشی گرفته و با کمبود سیب در بازار، فروشندگان چاره ای جز افزایش قیمت به بالاتر از قیمت متوسط ۱۵ هزار تومان ندارند.

در زیر نمودار قیمت سیب در ۶ ماه گذشته نشان داده شده است:

زمانی که گران، ارزان می‌شود: تبدیل مقاومت به حمایت

زمانی که گران ارزان می‌شود

_

بیایید به ذهن خریداران و فروشندگان وارد شویم.

پس از انتشار شایعه، قیمت از ۱۵ هزار تومان بالاتر رفت، یعنی سطح روانشناختی (مقاومت) قیمت را شکست. از آن زمان به بعد خریداران چاره‌ای جز پرداخت بیش از ۱۵ هزار تومان برای خرید سیب نداشتند. با این حال آن‌ها هنوز هم می‌توانستند تصمیم بگیرند که چه قیمتی گران ارزیابی می‌شود و در کوتاه مدت فقط مایل به پرداخت ۲۰ هزار تومان یا کمتر برای سیب هستند. هرچه زمان می‌گذرد، قیمت‌ دامنه جدیدی را تشکیل می‌دهد و بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان نوسان می‌کند.

مفهوم “۱۵ هزار تومان گرانترین قیمت است” مربوط به گذشته است و دیگر معتبر نیست. در عوض، خریداران اکنون احساس کردند که ۱۵ هزار تومان در مقایسه با ۲۰ هزار تومان “ارزان” است. بنابراین، زمانی که قیمت به ۱۵ هزار تومان می‌رسد، خریداران شروع به خرید سیب بیشتر می‌کنند و قیمت سیب را دوباره بالا می‌برند.

بدون اینکه متوجه شوید، ۱۵ هزار تومان (مقاومت قدیمی) به سطح حمایت جدید و ۲۰ هزار تومان به سطح جدید مقاومت تبدیل شد.

همان‌طور که در نمودار مشاهده می‌شود، این روند در هر محدوده معاملاتی تکرار می‌گردد (خطوط افقی سطح حمایت و مقاومت هستند). بعضی اوقات، خریداران و فروشندگان خیلی سریع روی سطح حمایت یا مقاومت واکنش نشان می‌دهند و این اتفاق با جهش‌های شدید در سطح قیمت همراه است. مورد بالا مثالی از بالاتر رفتن قیمت‌ها بود. در زمان پایین آمدن قیمت ها نیز همین فرآیند وجود دارد. از این رو، وقتی حمایت به مقاومت تبدیل شود، عکس این داستان صادق است.

چرا این اتفاق در بازار تکرار می‌شود؟

_

معمولا شایعات یا اخبار عامل اصلی تغییر قیمت هستند. اما همان‌طور که در مثال بالا بیان شد علت واقعی افزایش قیمت روانشناسی مصرف کنندگان بود.

با انتشار شایعه، ترس ایجاد شد. مصرف کنندگانی که نگران افزایش سریع قیمت‌ها بودند تصمیم گرفتند سیب بیش‌تری بخرند.

وقتی ۱۵ هزار تومان از گران به ارزان تبدیل شد، طمع وجود داشت. مصرف کنندگان فکر می کردند سیب “اکنون” ارزان‌تر است، بنابراین بیش از نیاز خود خرید کردند. این افزایش تقاضای ناگهانی برای سیب، فروشندگانی که هنوز برای این میزان تقاضا محصول نداشتند را مجبور به افزایش قیمت کرد.

به طور خلاصه، مفهوم حمایت و مقاومت در واقع توسط روانشناسی انسان و به طور خاص احساسات انسانی قابل بررسی است. این مراحل به دلیل احساسات انسانی دوباره (و دوباره) رخ خواهند داد و با این که من روانشناس نیستم، اما کاملا معتقدم که احساسات انسان برای مدت زمان طولانی تغییر نخواهد کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *