بهترین سرمایه‌گذاری یک تریدر: بررسی نمودار

اگر به تازگی شروع به یادگیری ترید در بازار کرده‌اید، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید صرف وقت (سرمایه‌گذاری) بر روی بررسی نمودار است. هرچه بیش‌تر به نمودارها نگاه کنید، تجربه بیش‌تری برای موفقیت در بازار بدست خواهید آورد. اگرچه این کار نسبتا آسان است، در عین حال بسیاری از معامله‌گران با پول واقعی به بازار می‌آیند و در یک چشم به هم زدن حساب معاملاتی خود را نابود می‌کنند که دلیل آن تجربه اندک آن‌ها بر روی نمودارهای قیمت است.

بنابراین هرگاه احساس کردید که آماده ترید با حساب واقعی هستید، دوباره از خود بپرسید که آیا برای بررسی نمودار زمان کافی اختصاص داده‌ام یا خیر؟

تمرین، تمرین و تمرین!!!

_

تمرین، تمرین و تمرین

احتمالا شنیده‌اید که اگر ۱۰ هزار بار یک کار را انجام دهید در نهایت در آن کار متخصص می‌شوید. این مورد برای همه ورزش‌ها‌، سرگرمی‌ها یا هر رشته حرفه‌ای صادق است. به همین ترتیب برای تریدرهایی که در حال یادگیری بازارهای مالی هستند هم می‌توان این گزاره را درست دانست. اگر به‌طور مستمر در بازار فعال هستید، در نهایت به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل خواهید شد.

متأسفانه یک مسئله مشترک در میان تریدرهای مبتدی وجود دارد که دائما به دنبال چیزهای جدید در بازار هستند. آن‌ها مدام اطلاعات جدیدی دریافت کرده اما هضم آن‌ها قبل از گرفتن اطلاعات بیش‌تر را فراموش می کنند. در نهایت اطلاعات بیش‌ از حد در هنگام تصمیم گیری باعث سردرگمی این تریدرها می‌شود.
بنابراین توصیه من این است که در هر بازه زمانی تنها یک دسته از اطلاعات را در نظر بگیرید.

  • اگر می خواهید موقعیت‌های در خلاف جهت روند را معامله کنید، فقط معاملات خلاف روند را انجام دهید تا در انجام آن ماهر شوید.
  • اگر در حال یادگیری ترید در جهت روند هستید، فقط معاملات در جهت روند را انجام دهید تا در انجام آن ماهر شوید.
  • اگر در حال یادگیری ترید در موقعیت‌های شکست خطوط حمایت و مقاومت هستید، فقط معاملات Breakout را انجام دهید تا در انجام آن ماهر شوید.

مزیت سرمایه‌گذاری بر روی نمودار

_

مزیت سرمایه‌گذاری بر روی نمودار _

صرف نظر از آن‌چه که معامله می‌کنید یا تمرین می‌کنید، در نهایت شما نظاره‌گر نمودارهای قیمت خواهید بود؛ مخصوصا اگر تریدر تکنیکال (فنی) باشید. اساسا شما در این فرآیند، تجربه منحصر به فرد خود را با بررسی نمودارها ایجاد خواهید کرد.

مزیت سرمایه‌گذاری بر روی نمودارها این است که شما شروع به آشنایی با الگوهای قیمت خواهید کرد و ناخودآگاه یاد خواهید گرفت که چگونه حرکت‌های قیمت را بخوانید (این مقاله را مطالعه کنید) یا خودتان الگوهایی را خواهید یافت که حتی نمی‌دانید در کتاب‌های آموزشی نامی برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند و شما نام دلخواه خود را به آن‌ها می‌دهید. شروع به جمع‌آوری الگوها یا عادت‌هایی در بازار می‌کنید که فکر می‌کنید دوباره تکرار می‌شوند؛ و از آن‌جا که ممکن است در آموزش‌های ترید خود درباره آن‌ها چیزی نخوانده باشید، در آخر آن‌ها را حاصل حس ششم خود خواهید یافت.

برخی از تریدرها سطوح حمایت و مقاومت را درک می‌کنند و می‌توانند سریع‌تر و سریع‌تر آن‌ها را تشخیص دهند. دیگران فقط می‌فهمند که اندیکاتورها چطور بهتر عمل خواهند کرد و در نهایت نحوه رفتار اندیکاتورها بر اساس حرکت‌های اخیر قیمت را درک می کنند.

مطمئنا تا زمان که وقت کافی برای بررسی نمودارهای قیمت در نظر نگیرید به این مهارت‌ها دست نخواهید یافت.

جمع‌بندی

_

این مقاله برای تریدرهای مصمم است. چیزی به عنوان میانبر برای رسیدن به ثروت وجود ندارد. البته مطمئنا برخی از افراد استعدادی دارند که ممکن است در پیشرفت سریع‌تر به آن‌‌ها کمک کند اما بدون سخت‌کوشی و تمرکز برای کسب تجربه از بررسی نمودارها، حتی با استعدادترین تریدرها نیز در بلند مدت شکست خواهند خورد.

نکته دیگر در مورد اختصاص زمان برای بررسی نمودار این است که می‌توانید این کار را با استفاده از یک حساب آزمایشی انجام دهید. گزاره “من باید پول واقعی معامله کنم تا بتوانم یاد بگیرم” کاملا اشتباه است. یک حساب آزمایشی باز کنید و بدون این‌که در بازار آسیب ببینید دانش خود را بالا ببرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *